Dziecko

Niezapomniane prezenty na chrzest – jaką opcję wybrać?

Niezapomniane prezenty na chrzest – jaką opcję wybrać?

Zaproszenie na chrzest jest dużym wyróżnieniem. Często wiąże się jednak z licznymi dylematami. Najpoważniejszy dotyczy tego, jakie prezenty na chrzest są najbardziej popularne. Czy wypada przynieść pieniądze? A może prezent powinien nawiązywać do duchowego charakteru tego wydarzenia?

Prezenty na chrzciny – od czego zacząć?

Jeszcze zanim wybierzemy się na poszukiwania idealnego prezentu, musimy przyswoić sobie kilka faktów. Jeden z najważniejszych mówi o tym, że upodobania dzieci, którym udziela się chrztu, zwykle nie są sprecyzowane. Mówimy przecież o niemowlakach, a im podoba się wszystko, co szeleści lub wydaje inne dźwięki. Jeśli więc obawiamy się, że prezent nie będzie atrakcyjny dla dziecka, natychmiast zapomnijmy o tego rodzaju wątpliwościach. Najbezpieczniejszą opcją będą więc, z pewnością, rozwiązania uniwersalne.
Bardzo popularnym pomysłem, z którym spotykamy się w odniesieniu do prezentów na chrzciny, jest sięganie po te, które mają wartość symboliczną. Nie wszystkie pamiątki z chrztu dotrwają do czasu, w którym dziecko będzie świadome ich znaczenia. Jeśli jednak postaramy się o prezent niebanalny, który spodoba się również rodzicom, ci z pewnością zrobią wszystko, aby przetrwał próbę czasu.

Afty u dzieci

Jak mądrze wybrać symboliczny prezent na chrzciny?

Jeśli szukamy prezentów na chrzciny o symbolicznym znaczeniu, nie musimy wcale ograniczać się do ozdobnej kartki. Funkcję taką znakomicie realizują również medaliki oraz różańce i księgi pamiątkowe z personalizowanym grawerem. Producenci prezentów dla najmłodszych potrafią nas też zaskoczyć bardziej oryginalnymi rozwiązaniami. Sporą popularnością cieszą się choćby srebrne grzechotki. Być może nie są one najbardziej praktycznymi upominkami, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że zapadają w pamięć. Takie prezenty na chrzest są przedmiotem opowieści przez długie lata, mogą być więc doskonałym przykładem fantastycznej pamiątki.

Jeśli szukamy prezentu na chrzciny, który zostanie zapamiętany, a jednocześnie nie chcemy aż tak bardzo ekstrawaganckiego rozwiązania, ciekawym pomysłem będzie, z pewnością, podarowanie dziecku i jego rodzicom vouchera na sesję zdjęciową. Doświadczeni fotografowie są znani z niezwykłego podejścia do niemowląt. Wizyta u nich jest niezwykle przyjemna, a zdjęcia to pamiątka na całe życie.

prezent na chrzest dziecka

Prezenty na chrzest dla rodziców?

Jak już wspominaliśmy, niemowlak zwykle nie zwraca uwagi na to, co przynieśli mu goście. Chrzciny są dla niego zresztą dość stresującym wydarzeniem. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy myślimy o jego rodzicach. Chrzest jest dla nich dużym świętem. Co więcej, jego organizacja potrafi być nie tylko stresująca, ale również kosztowna. Mając to na uwadze, coraz więcej osób ogranicza się do kartki okolicznościowej z życzeniami dla dziecka oraz do pieniędzy. Rodzi się więc pytanie, jaka kwota może być uznana za odpowiednią.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, ile pieniędzy dać na chrzciny, musimy unikać uogólnień. Pamiętajmy więc, że kluczowe znaczenie mają nasze możliwości finansowe. Nie przejmujmy się konkretnymi kwotami, które w wielu miejscach w Internecie są opisywane jako możliwe do zaakceptowania lub skandalicznie niskie. Jeśli z powodu chrzcin mamy narazić na szwank domowy budżet lub popaść w spiralę zadłużenia, nie ma to najmniejszego sensu. Pamiętajmy też, że większość rodziców odczuwa zakłopotanie, gdy kwota wręczona maluchowi z okazji chrztu jest przesadnie wysoka. Zwykle myślą przede wszystkim o tym, że ich obowiązkiem będzie zrewanżowanie się równie wystawnym upominkiem. Warto zastanowić się nad tym, czy właśnie na osiągnięciu takiego efektu nam zależy.

Udostępnij