DzieckoPorady

Co warto wiedzieć o podróży z niemowlakiem?

Co warto wiedzieć o podróży z niemowlakiem?

W obecnych czasach coraz większa ilość rodziców decyduje się na podróżowanie z dziećmi. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z najważniejszymi aspektami podróżowania z niemowlakiem.

Czy lot samolotem jest bezpieczny dla niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się, czy lot samolotem jest bezpieczny dla niemowlaka. Bardzo często podczas ciąży z różnych przyczyn ogranicza się podróżowanie samolotem, jednak gdy dziecko pojawia się już na świecie sytuacja diametralnie się zmienia. Tuż po urodzeniu się dziecka kobieta może czuć się nieco przytłoczona nowymi obowiązkami, jednak nie jest to przeszkodą do latania samolotem oraz udania się na urlop. Jeśli dziecko nie ma żadnych problemów zdrowotnych to może rozpocząć latanie samolotem już w pierwszych dniach po urodzeniu się. Spokój i opanowanie rodziców na pewno pomogą dziecku podczas pierwszych lotów.

Podróż z niemowlakiem – jak uspokoić dziecko?

Lot z niemowlakiem warto wcześniej w dokładny sposób zaplanować, aby uniknąć niespodzianek. Dla dziecka problematyczne mogą okazać się zmiany ciśnienia podczas wznoszenia się samolotu oraz jego opadania. Dlatego warto znać oraz stosować sposoby na uspokojenie dziecka w samolocie. Wśród sposobów na uspokojenie dziecka można wskazać na przykład karmienie go piersią lub zajęcie ulubionymi zabawkami. Oprócz tego można również spróbować uśpić dziecko w foteliku, jeśli istnieje taka możliwość.

Przydatne przedmioty

Podróż z niemowlakiem bardzo często wymaga zgromadzenia pewnych niezbędnych przedmiotów, które mogą mieć wpływ na przebieg całej wyprawy. Przede wszystkim wśród nich można wskazać wózek dziecięcy oraz nosidło, które będą przydatne podczas transportowania dziecka. W niektórych przypadkach bardzo dobrze mogą się sprawdzić także chusty oraz nosidła ergonomiczne, które umożliwią wygodne noszenie dziecka. Oprócz tego wśród niezbędnych przedmiotów można wskazać także jedzenie dla dziecka, które będzie przydatne podczas odczuwania przez nie głodu.

Lot z dzieckiem a bagaż

Podczas podróżowania z dzieckiem warto ograniczyć liczbę posiadanych przez siebie bagaży, ponieważ ręce i tak będą zajęte dzieckiem. Warto zdecydować się na jedną sztukę bagażu podręcznego, w której można umieścić wszystkie niezbędne na pokładzie przedmioty. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku bagażu podręcznego będzie wybór praktycznego plecaka lub funkcjonalnej torby, które będą wygodne podczas użytkowania na pokładzie samolotu.

Podróż z niemowlakiem – co warto wiedzieć?

W obecnych czasach podróżowanie z dzieckiem samolotem nie powinno stanowić dla nikogo większych problemów. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które uwielbiają podróżować w różne zakątki świata i nie chcą z tego rezygnować po pojawieniu się dziecka. W przypadku problemów warto prosić obsługę o pomoc oraz korzystać z udogodnień dla rodziców małych dzieci. Warto zaopatrzyć się w funkcjonalny wózek, a także ubrania na zmianę, ponieważ po wylądowaniu pogoda może się diametralnie zmienić. Warto mieć to na uwadze podczas planowania swojej podróży z dzieckiem.

Udostępnij