Dziecko

Sprawdzone gry zręcznościowe dla dzieci

Sprawdzone gry zręcznościowe dla dzieci

Na rynku dostępne są sprawdzone gry zręcznościowe dla dzieci. Skutecznie rozwijają one precyzję ruchów pociech. Dlatego warto je zakupić swojemu dziecku. Z pewnością pociecha będzie zadowolona z gry zręcznościowej.

Gra zręcznościowa dla dzieci

Sprawność dłoni oraz precyzję jej ruchów pociechy zdobywają wraz z wiekiem. Warto przedstawiać dzieciom skuteczne ćwiczenia mięśni. Istotne są też połączenia synaptyczne, czyli to, co potocznie nazywa się połączeniami w mózgu. Zdobycie sprawności to skomplikowany proces. Sprawność manualna jest bardzo istotna, ponieważ przydaje się na całe życie. Dlatego warto swojemu dziecku zakupić grę zręcznościową, która ją skutecznie rozwija. Na rynku dostępne są do kupienia sprawdzone pozycje, które od lat rozwijają ruchy dziecka. Dobre gry zręcznościowe dla dzieci można zakupić w przystępnych cenach. Jest to idealny prezent na święta i nie tylko. Każde dziecko powinno mieć chociaż jedną grę zręcznościową. Warto dowiedzieć się, które pozycje są warte uwagi.

Jenga

Bardzo popularną grą zręcznościową jest Jenga. Początki tej gry sięgają lat 70. XX wieku. Mowa tutaj o prostej grze, która jest też wymagająca. Złożona jest z drewnianych płytek, układających się w wielopiętrową więżę. Zadaniem graczy jest wyciąganie następnych klocków, bez naruszenia wieży. Kto ją przewróci, ten przegrywa. Wygrywa osoba, która jako ostatnia usunęła klocek, pozostawiając wieżę nietkniętą. Gra wydaje się banalna, jednak wciąga nawet dorosłych. Bardzo istotne jest wykazanie się zręcznością oraz wyczuciem. Do tego trzeba dołożyć logiczne myślenie. Jenga to zdecydowanie idealna gra zręcznościowa dla pociech.

gry zręcznościowe dla dzieci

Gry zręcznościowe dla dzieci – bierki i spadające krzesełka

Kolejną sprawdzoną grą zręcznościową dla dzieci są bierki. Zapewne każda dorosła osoba kiedyś w nią grała. Celem jest rozsypanie kolorowych patyczków o różnych zakończeniach i wyciąganie poszczególnych z nich, bez naruszenia innych. W tej grze liczy się koncentracja, skupienie oraz zręczność na maksymalnym poziomie. Obecnie dostępna jest do kupienia wersja plastikowa oraz drewniana. Ta druga powinna być lepszym wyborem, gdyż jest estetyczniejsza. Zdecydowaną zaletą bierek jest fakt, że można w nie grać całą rodziną, ale bawić się nimi można też samemu. To wspaniała gra zręcznościowa dla dzieci w praktycznie każdym wieku.

Inną ciekawą pozycją są spadające krzesła. Jest to gra, która ciągle trzyma w napięciu. Każdy z graczy otrzymuje plastikowe krzesełka w swojej barwie. Mają one różne kształty, wyżłobienia oraz budowę pozwalającą na uruchomienie swojej wyobraźni przestrzennej. Celem jest zaczepienie jeszcze jednego krzesełka na powstającej wielkiej górze krzeseł. Wygranym jest ta osoba, która pozbędzie się pierwsza swych krzeseł. Jest to bardzo zręcznościowa gra, którą można polecić nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Wciąga i świetnie rozwija zdolności manualne. Obecnie można ją zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w relatywnie niskich cenach. Spadające krzesełka to wspaniały prezent dla dziecka na święta czy na urodziny.

Udostępnij